Pro příznivce sjezdového lyžování nabízí Černý Důl vlastní skipark s několika vleky a také 2 sedačkové lanovky. Cca 400 metrů od našeho penzionu je SKIpark a SNOWpark, patřící do SKIRESORTU Černá Hora: Černý Důl, Černá hora, Pec p.S.,Velká Úpa se systémem umělého zasněžování včetně asfaltového parkoviště zdarma, 2 třísedačkové lanovky, 3 lyžařské vleky a KIDpark s pojízdným pásem, občerstvení ve dvou bufetech včetně WC/SP. V blízkosti je také možnost zapůjčení výstroje.

Sjezdovka je dostatečně široká po celé délce, nabízí několik variant sjezdu a síť vleků, ve kterých platí jeden systém vstupenek, vyhodnocovaných elektronicky. Jedna část sjezdovky je věnována příznivcům snowboardingu. Díky zasněžování můžete lyžovat ještě o Velikonocích a v době, kdy sněhu jinde moc nenajdete. Můžete využít také služeb lyžařských škol, které naučí lyžovat předškolní děti i padesátníky.

Ani vyznavači bílé stopy nepřijdou v okolí našeho penzionu zkrátka. V Černém Dole začíná řada běžeckých tratí. Pro rodiny s dětmi i pro ty, co chtějí udělat něco pro své zdraví a i ti, co si chtějí na chvíli odpočinout od sjezdového lyžování a nemusí zrovna na hřebeny Krkonoš, se nabízí možnost využití náhorní planiny nad lomem v nadmořské výšce 850m. Jedná se o pravidelně udržovaný krásný běžecký okruh v délce cca 3 km s rovinkami, sjezdy i stoupáním s možností použití jak klasického tak bruslařského stylu. Od našeho ubytování na okruh je to 1600 m tedy cca 15 min chůze.

Lyžařská mapa sjezdovek - MAPA